Sennheiser VMX 100 Bluetooth Kulaklık İncelemesi

iPhone, iPad veya iPod touch ve bu cihazlar ile beraber gelen kulaklık bir çok açıdan kullanıcısını gayet mutlu etse de gerek ses kalitesi, gerekse de diğer özellikleri açısından çıtayı biraz daha yükseltmenin bir sakıncası olmasa gerek. Kulaklık deyince akla gelen markaların başında gelen Sennheiser bu inceleme yazımızın da başrol oyuncusu olarak yerini alacak ve sizlere doyurucu bir inceleme sunmaya çalışacağım. Söz konusu cidden kaliteli bir ürün olunca Sennheiser VMX100 Bluetooth Kulaklığı es geçmek istemedim. Bütün detayları ile bu ürünü bu yazımızda ele almaya çalışacağım. Önce teknik özelliklerini sıralayalım.

Sennheiser VMX 100 Bluetooth Kulaklık Özellikleri:

 • VoiceMax ™ çift mikrofon teknolojisi.
 • Adaptive Intelligence: Çevre seslerine göre otomatik ses ayarı ve kullanıcının tercih ettiği ses seviyelerini hatırlayabilme.
 • Kullanım konforu sağlayan 3 yonlu küresel eklem.
 • Mikrofon kolu hareketi ile otomatik açma/kapatma.
 • Akustik şoklara karşı koruma sağlayan ActiveGard™.
 • Bluetooth 2.0: tüm Bluetooth 1.1, 1.2 ve 2.0 sınıfı “kulaklık profili” veya “eller serbest” özelliğini destekleyen tüm cihazlarla uyumluluk.
 • Beş saate kadar konuşma suresi.
 • 100 saate kadar bekleme suresi.
 • Doğrudan USB portundan şarj edebilme.
 • Üstün Sennheiser ses kalitesi.
 • Sağ ve sol tarafta kullanım için çift yönlü hoparlör.
 • Çelik ağ korumalı hoparlör ünitesi.
 • Sadece 15 gram ağırlığı ile hafif ve konforlu.
 • Kullanıcının hareketini ve görüsünü kısıtlamayan küçük mikrofon kolu.

Sennheiser VMX 100‘ün özellikleri bu şekilde. Sennheiser markasını eminim bir çoğunuz duymuşsunuzdur ancak duymayanlar varsa elektro akustik ürünler konusunda çok köklü bir Alman markası. Üst düzey ekipmanlar ürettiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Kutu içeriği;

Sennheiser VMX 100,Şarj adaptörü, Şarj için çıkarılabilir kablo, kullanım kılavuzu, garanti kartları şeklinde.

Sennheiser VMX 100 Bluetooth Kulaklık

Genel bilgilerden sonra incelememize başlayalım isterseniz☺

Sennheiser VMX 100‘ün en önemli özelliklerinden birisi çok yönlü bir kulaklık olması. Çok ergonomik bir yapıya sahip, net bir ifadeyle kulağınızın şeklini alıyor ve kesinlikle sizi rahatsız etmiyor. Kullanımı çok basit. Telefonunuzla bir kez eşleştirmeniz kafi.

Not: (İlk eşleştirmede kod isterse 0000 giriyoruz)

Sennheiser VMX 100 Bluetooth Kulaklık

Üzerinde ses artırma-azaltma ve çağrı başlatma ve bitirme tuşları mevcut. Kulaklığı aktif hale getirmek için mikrofon kolunu çekmeniz kâfi, kapatmak içinse tersi işlem yapıyoruz.☺

Aynı anda 6 adet telefonla eşleştirmek mümkün. VMX 100‘ün en can alıcı noktası, çift mikrofona sahip olması. Yani kulaklığı sağ ya da sol kulağınıza takmış olmanız sonucu değiştirmiyor ve %100 olumlu netice alıyorsunuz. İki kulağınızla da mükemmel uyum içinde. Ses çok parlak, canlı bir o kadarda yüksek.(Kısmak zorunda kalabilirsiniz).

Sennheiser VMX 100 Bluetooth Kulaklık

Elinize aldığınızda kalite budur diyeceğiniz bir malzeme kalitesine sahip. Size çok değerli bir ürün izlenimini veriyor. Bir bayanın eline pırlanta alması gibi.(Benzetme yanlış olmamıştır umarım☺).

Şarj konusuna gelince, kısa sürede pilinin tamamen dolduğunu söyleyebilirim. Yaklaşık 40 dakika.

Peki, konuşma süresi yeterli mi? Bilmem buna siz karar verin☺ Bence daha uzun olabilirdi. Ama 5 saat konusunda firma iyileştirmeler yapabilir. Bu arada eğer kulaklığın ses miktarını konuşma esnasında azaltabilirseniz konuşma süresi belirgin bir şekilde artıyor, bu konuda aklınızda bulunsun. Bekleme süresini firma 100 saat olarak belirtmiş ama testlerim bunu 70-80 saat arası olduğunu gösterdi. Ağırlığı 15 gram. Kulağınızda eminim unuttuğunuz anlar olacak.

Sennheiser VMX 100 Bluetooth Kulaklık

Fiyatı nedir? Heralde VMX 100’ün en büyük eksiği fiyatı.Türkiye fiyatı 250-300tl aralığında değişiyor. VMX 100’ün farklı veriyonları mevcut. Titanium olan versiyonun kutu içeriği belirttiğimiz gibi. Black versiyonunda ise farklı olarak araç içi şarj adaptörü ve VMX 100 saklama kutusuna sahip. Birde özellikle ofis kullanıcılarına hitap eden versiyonu var kutu içeriği ise; VMX Bluetooth Kulaklık , Alt Baz Ünitesi, Şarj Kablosu, USB Şarj Kablosu, Araç Adaptörü, PC Kablo Kiti, Rj9 Telefon Kablosundan oluşmakta.

Sennheiser VMX 100 Bluetooth Kulaklık

SONUÇ:

Aslında kısa ve öz. ☺Sennheiser VMX100 gerçekten kaliteli bir Bluetooth kulaklık. Sürekli telefonla konuşmak zorundaysanız, bu durum benim için yorucu oluyor diyorsanız, sadece konuşmak yetmez benimle bütünleşsin diyorsanız, prestijimin bir parçası olsun istiyorsanız, gerçekten şık, kaliteli bir kulaklık olsun diyorsanız, VMX 100 sizin için biçilmiş kaftan. Tekrar görüşmek dileğiyle. Saygılar.

Yazan: Ömer AYDOĞDU

2 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir