Snowbreeze 2.9.7 İle iOS 6.0 ve 6.01 Jailbreak

Gün geçmiyor ki geliştiriciler yeni bir jailbreak aracı çıkarmasınlar. Son yapılan çalışmalarla birlikte, iOS 6’ya geçmek isteyen Windows kullanıcıları için jailbreak yapma imkânı gün yüzüne çıkmaya başladı. Sn0wbreeze 2.9.7 sürümü ile birlikte Eski bootrom (old bootrom) 3GS cihazlarınıza untethered, iPhone 4 ve iPod Touch 4 gibi A4 işlemciye sahip cihazlarınıza tethered jailbreak yapabilecek, aynı anda sürümlerini iOS 6’ya sürüm güncellemesi yapabileceksiniz.

Snowbreeze 2.9.7 ile iOS 6.0 ve iOS 6.0.1 jailbreak

İlk olarak buraya tıklayarak sn0wbreeze 2.9.7 sürümünü indirelim ve rar dosyasından çıkaralım ve sn0wbreeze-v2.9.7.exe dosyasını sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın.

İkinci adımda, karşınıza gelen pencereye OK diyerek pencereyi kapatın ve ileri adıma geçin. Browse for IPSW yazan kısmı tıklayarak daha önceden indirmiş olduğunuz iOS 6.0 veya iOS 6.0.1 sürüm dosyasını seçin. Şayet sürüm dosyasını daha önceden indirmemişseniz, Download iOS Firmware kısmını tıklayarak kendinize uygun sürüm dosyasını indirin.

Üçüncü adıma geldiğinizde, iOS sürümünüz ile birlikte cihazınızın fotoğrafı ile birlikte IPSW Verified yazısını gördüğünüzde ileriki adınma geçmeye hazırsınız demektir.

Bu adımda “Simple Mode” seçeneğini seçtikten sonra, cihazınıza aktivasyon işlemininin yapılıp yapılmadığını soracak, bu soruya evet cevabını verdikten sonra devam edelim ve IPSW dosyamız hazırlanıp yeni IPSW dosyamız bilgisayarımızın masaüstüne kaydedilecektir.

Beşinci adımda tamam butonuna tıkladıktan sonra, sn0wbreeze cihazınızı iREB ile DFU moda almaya yönlendirecektir, bu şekilde cihazı DFU moda alalım.

Daha sonra, DFU moda geçtikten sonra i-Tunes’i açalım ve i-Tunes’in verdiği geri yükleme uyarısını kapatalım ve klavyeden Shift tuşuna basarak Geri Yükle butonuna basalım ve sn0wbreeze’in oluşturduğu IPSW dosyasını programa gösterelim ve tamam diyerek devam edelim. Geri yükleme yapılacak ve iOS sürümünüz yüklenmeye başlayacaktır.

Geri yükleme bittikten sonra, cihazınızın güncellendiğini ve Cydia’nın cihazınıza yüklendiğini göreceksiniz, fakat Cydia açılmayacaktır. Cihazınızı tekrar DFU moda alın ve bilgisayarınızın masaüstünde meydana çıkan iBooty.exe programını çalıştırın. Açılır menüden cihazınızın modelini seçerek Start butonuna tıklayın ve son işlemi başlatın. İşlem tamamlandığında cihazınız açılacak ve cihazınızı jailbroken (jailbreak yapılmış) olarak kullanmaya başlayabileceksiniz.

10 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir