Steve Wozniak’ın Windows Phone Deneyimi

Apple markasının arkasında yer alan ve Steve Jobs kadar ön plana çıkmamış olsa da Apple’ın temellerini beraber atan Steve Wozniak kendisi ile yapılan bir söyleşi de hayli ilginç anekdotlar paylaşmış. Windows Phone işletim sistemine sahip olan bir Nokia Lumia alan Wozniak cihazla beraber edindiği deneyimleri gayet objektif bir şekilde paylaşmış. Windows Phone uygulamalarının Android ve iOS‘dan daha iyi bulduğunu söyleyen Wozniak’ın kullanıcı deneyimi noktasındaki bu tespiti bizlere hayli ilginç geldiğinden sizlerle paylaşmayı uygun gördük.

Steve Wozniak ve Windows Phone İçeren Nokia Lumia

Özellikle Windows Phone için geliştirilmiş olan Facebook, Foursquare, IMDB, Twitter gibi popüler uygulamalar, Android ve iOS‘a göre çok daha farklı tasarıma sahip olması da bu beğeninin çıkış noktasını bizlere gösteriyor.

Söyleşiyi yayınlayan kaynak bundan başka herhangi bir bilgi aktarmazken iOS gibi yılların işletim sisteminin kararlılığı ve kullanıcı deneyiminin bu ölçüde değerlendirilmesi sonucunda da aynı düşünceye sahip olup olmayacağını merak ettiğimiz Wozniak’a soruyu yöneltemediğimizden bu soruyu da sizlerin değerli yorumları ile cevaplandırmayı umuyoruz.

Blog’umuza ait son güncellemeleri Twitter veya Facebook sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir