Whatsapp kullananlar buna dikkat etmeli

Akıllı telefon piyasasında kullanılan ve tercih edilen uygulamalar arasında olan Whatsapp, güvenlik sorunları ile bir kez daha gündeme gelmiş durumda. Şimdi ise Numara değiştirme ile oluşan güvenlik açığı özelimizi tehlikeye sokuyor.

whatsapp

Akıllı telefon piyasasında birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar ihtiyaçlara göre türemiş ve tercih edilerek daha fazla geliştirilmesi için ortam hazırlanmıştır. Bu uygulamalardan birisi ise Whatsapp uygulamasıdır. İnsanlar tarafından tercih edilen bu uygulama güvenlik açıkları ile özelimizi tehlikeye sokuyor.

Whatsapp uygulamasında ortaya çıkan ayrı bir güvenlik sorunu ise Numara değişikliğinden oluşmaktadır. Siz numaranızı değiştirir ve o hattı kullanmayı bırakırsanız, o hattınızla iletişim kurduğunuz veriler sistemde kayıtlı olarak duruyor. Ardından bu hattı farklı biri kullanmaya başladığında ve eğer bunu Whatsapp uygulamasına bağlarsa sizin yazışmalarınızı görebiliyor.

Son zamanlar Whatsapp uygulamasının bu güvenlik sorunu ile karşılaşanlar artmış ve özeli tehlikeye girmiş durumda. Bu durumun tek çözüm yolu ise, o hattınızı kullanmayı bıraktığınızda, Whatsapp hesabınızı kalıcı olarak silmek olacaktır.

28 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir