Windows Phone, Android uygulaması yayınladı

Windows phone akıllı telefon pazarındaki payını biraz daha artırabilmek için adımlar atmaya çalışıyor. Son olarak gayet zekice bir adım attı ve android kullanıcıları için bir uygulama çıkardı. Sanırım yakında apple kullanıcıları için de bir tane çıkaracaktır.

Peki bu uygulama ne işe yarıyor. Android’inize yüklediğiniz bu uygulama ile windows phone sizin kullandığınız uygulamaların ne kadarının windows phone işletim sisteminde olduğunu hesaplıyor. Bu oran yüksek çıkarsa da size davet niteliğinde hareketler yapıyor. Yani; “windows phone’a geçiş sizin için sorun olmayacaktır; çünkü kullanıdığınız uygulamaların şu kadarı zaten windows phone’da yer alıyor” şeklinde birşeyler diyecek.

Windows phone Android uygulaması: Switch to Windows Phone

Ayrıca bu uygulamayı kurup çalıştırdığınızda microsoft hesabınıza uygulama verileriniz kaydediliyor. Hangi uygulamaların kullanıyorsanız onlar kaydediliyor. Sonrasında windows phone’a geçiş yaparsanız size daha önceki kullandığınız uygulamalar şeklinde karşınıza getiriyor. Siz de bu listeye bakarak uygulamaları hızlı bir şekilde indiriyorsunuz. Mağazaya gitmenize ve zaman harcayarak uygulama aramanıza gerek kalmıyor. Bu da geçiş yapmak isteyenler için hem kolaylık sağlıyor hem de önceden fikir sahibi olmalarını sağlıyor.

Bu zekice uygulamanın adı: Switch to Windows Phone. Uygulama şu an Google Play’de yerini almış durumda. Dileyen android kullanıcıları indirip windows phone’un sizin açınızdan işin neresinde olduğunu veya daha ne kadar fırın ekmek yemesi gerektiğini görebilirsiniz.

2 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir