Yan sanayi şarj kablosunu iOS 8’de sorunsuz kullanmak

Artık iPhone ve iPad kullanıcılarının alıştığı bir cümleden bahsedelim. “Bu aksesuar iPhone aygıtı ile uyumlu değil…….” Bu hayatı almamızın nedenini elbette siz de çok iyi biliyorsunuz. Apple, cihazlarında yalnızca kendi firmasının imzası bulunan aksesuarları ve şarj kablolarını kullanmamızı istiyor. Bu nedenle de cihaz çoğu zaman bu kabloyu reddediyor. Bu durumda da bu sıkıcı sorundan kurtulmak için iOS cihazımızda orijinal aygıtlar kullanmak haricinde bir çözüm yolu kalmıyor. Tabii eğer cihazınız Jailbreak’li ise o zaman iş değişiyor.

Unauthorized Lightning Cable Enablerpackage isimli Tweak, kullanıcıların bu sorun ile karşılaşmasını ortadan kaldırıyor. Yani, bu tweak’i yükledikten sonra artık o can sıkıcı cümleyi görmüyor ve cihazınızın şarj kablosu seçmediğinden emin olabiliyorsunuz. Bu muhteşem tweak, yayıncısı tarafından tekrardan iOS 8.1.1 için optimize etmiş ve test edilmiş. iPhone 6 ile iPhone 6 Plus modellerinde çalıştığı da doğrulandı. Ayrıca ben de iPhone 5 cihazımda ve iPhone 5S cihazımda deneyip, %100 olumlu sonuç aldım. Tweak’i indirmek için Cydia içerisinden ‘Support Unsupported Accessories 8′ şeklinde de aramanızı gerçekleştirerek Tweak’e ulaşabilirsiniz.

Tweak’i yükledikten sonra artık orijinal kablo ve aksesuar sorunumuz ortadan kalkmış oluyor. Diğer yandan bu tweak bizi bu uyarıdan kurtarıyor ancak yan sanayi şarj cihazları kullanmak cihazın sağlığını olumsuz etkileyebiliyor veya istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Yine de karar sizin.

2 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir