Yerli oyun “Mind Mould” Tetris’e farklı bakış kazandırıyor!

Mobil oyun sektöründe Türkiye biraz geri kalmış diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu tür gelişmeler için biraz zaman gerekiyor. Sonuçta küçük bile olsa bir oluşum gerektiriyor. Ki bu da kolay sağlanan bir olgu değil. Ancak yerli bir mobil oyun var ki; Mind Mould, angry birds’e taş çıkartacak cinsten.

Oyunun genel anlamda tanımı; birçoğumuzun çocukken oynadığı tetris ile bulmaca tarzı oyunları birleştirilmiş olması. Bu sayede farklı bir bakış açısıyla eski oyunlar canlandırılmış. Çok da geliştirilmiş tabiki. Klasik oyun tadında, hem kolay hem zor bir oyun arıyorsanız Mind Mould size göre. Bir puzzle tadında oynayacağınız oyun 60 farklı seviyeye sahip. Seviye arttıkça tabiki zorluğu da artıyor. Oyunumuzdaki amaç, tahmin edersiniz ki; parçaları doğru yerine yerleştirmek. Amacı her ne kadar basit olsada oyun sizi ilerleyen etaplarda oldukça zorlayacaktır.

mind mould

Oyunun arayüzü ve oynanırlığı çok basit. Bu işlerle hiç ilgilenmeyen, tamamen uzak olan kişilerin bile oynarken zorluk çekmeyeceği kadar kolay. Ancak tekrar belirtmekte fayda var ki; sanıldığı kadar kolay değil. Oyunun yapımcısı bir de oynanış videosu hazırlamış. Sayfamızdan izleyebilirsiniz ve göreceksiniz ki o kadar da kolay değilmiş ;).

Henüz oyun çok yeni. App Store‘da yayınlanmasının ardından yerli ve yabancı oyunseverlerin ilgisiyle karşılaştı. Puzzle oyun kategorisinde seyreden oyun, Türkiye’de en çok indirilen puzzle oyun kategorisinde 2. sırayı almış bile. Yapımcılarının ilk oyunun olmasına rağmen gerçekten grafik ve kurgu açısından yeterli seviyede. Gelecek vaadeden bir yapı var demekki. Topu topu 2 kişilik bir ekip tarafından geliştirildiğini düşünürseniz, koca ekipler tarafından hazırlanan oyunlara nazaran ne kadar emek sarfedildiğini görebilmek mümkün sanırım.

Size: 94.5 MB
Language: English
Seller: Levon Sebuhyan

Oyun iki sürümden oluşuyor. Mind Mould Lite ve Full. Lite sürümü ücretsizken, Full sürümü yanlızca 1.78TL. Kesinlikle pahalı değil ve ödediğinize değecek bir oyun. Biz beğendik, umarım siz de beğeneceksiniz. Oyunu BURADAN indirebilirsiniz.

2 Comments

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir