"ABD" ile Etiketlenen Konular

Apple uzun zamandır iOS işletim sistemine sahip cihazlarının orjinal harici bir şarj aleti ve kablosu ile yani 3. taraflı ürünler ile şarj edilmemesi gerektiğini altını çiziyor. Böyle durumlarda özellikle iPhone cihazlarınız üzerinde güvenlik riskleri oluşmasının yanı sıra cihazın içerisindeki önemli parçalar da normal ömründen çok daha kısa süre önce bozulmaya...
Amerika'nın marka değeri en yüksek şirketleri sıralandı. Brand Finance'ın yaptığı sıralamada bu yıl da ABD'nin en değerli 500 markasını açıkladı. 2014 yılının Amerikasında en değerli 10 markayı yazımızda bulabilirsiniz. (daha&helliip;)
Brand Finance Global 500'ün her yıl yayınladığı liste dünyanın en değerli 500 şirketinin marka değerini ele alıyor. Son 3 yıldır Apple bu listede liderliğini koruyor. Marka değerleri sıralamasında olan şirketlerin değerleri de geçtiğimiz yıla oranla 756 milyar dolar artış kaydediyor. (daha&helliip;)
Apple'ın beklenen tanıtımına sadece 1 gün kaldı. 10 Eylül'de tanıtımını yapacağı ürünler de az çok belli olmaya başladı. Bu ürünlerin başını iPhone 5C ve iPhone 5S çekiyor. Her yıl Apple tanıtımının ardından satışa çıkacağı günlere yakın Apple Mağazaları önünde kalabalık oluşmaya başlıyordu. Bu neredeyse bir gelenek haline geldi. (daha&helliip;)
ABD'nin İran'a teknolojik cihaz ve bilgisayar ihracatına engelleri kaldırmasının ardından politikalarında ufak değişikliklerle yaparak yönünü bu ülkeye çevirmeye başladılar. Obama'nın çağrısıyla ABD Maliye Bakanlığınca kaldırılan yasakla, teknoloji devi firmalara devlet tarafından açıklamalar da yapıldı. Bu destekle birlikte de hepsi teker teker hazırlıklarını yapmaya başladı. (daha&helliip;)
ABD uzun süredir İran'a elektronik cihaz ve bilgisayar gönderimini durdurmuştu. Geçtiğimiz sene bu engelleri ortadan kaldıran Amerika'da üretici firmalar da atağa geçti. Apple, Mac ve iOS kullanan cihazlarının İran'a gönderilebilmesi için adım attı. Kendi politikalarında bir takım değişikliğe giden Apple, cihazlarını göndermek için ya kendisi ya da götürmek isteyen girişimci...
Özellikle iPhone için gelen satış rakamları sanıyorum Tim Cook'u düşündürüyor. Öyle ki satış rakamlarının önemli çoğunluğunun kendi mağazalarından yani Apple Store'lardan satılmasını istiyor. Bu sayede de Apple Store'ların süre gelen maharetini devam ettirme niyetinde. (daha&helliip;)
Android işletim sistemine sahip cihazların kullanımı tüm dünyada her geçen gün bir artış içerisinde. Yapılan bir araştırma ile Şubat 2013'te ABD'deki Android'li cihaz kullanımı mercek altına alınmış. Araştırmayı Handset Detection yapmış ve ilginç sonuçlar ortaya çıkmış.. (daha&helliip;)
ABD’nin suçluları yakalamak için teknolojinin getirdiklerinden faydalanmaya çalıştığı yada bu amaçla yeni teknolojiler geliştirmek amacında olduğu bilinen bir gerçek. ABD’nin bu yeni çalışması sanırım herkesi şaşırtacak cinsten. Çalışma sonucunda kullanılmaya başlandığı iddaa edilen cihaza sanırım “Niyet Okuyan Cihaz” denebilir. (daha&helliip;)
Steve Jobs'ı birçok teknoloji düşkünü insan birazcık da olsa bilirdi. Fakat ölümünün ardından her insanda olduğu gibi Steve Jobs'da değer kazandı. Yaşam öyküsü felan daha bir ayrı merak edilir oldu. Öyküsünü anlatan kitaplar çıktı ve en çok satanlar listesine girdi. Kısacası ve en önemlisi Apple'a hayat veren isim oldu. Hal...
Sayfa başına git