"apple patentleri" ile Etiketlenen Konular

Apple yenilikçi patentlerine bir yenisini daha ekledi. Her geçen gün aldığı patentlerle geleceğe yönelen şirket, elinde bulundurduğu bilgisayar üretimi için de ileriye dönük güzel bir patent aldı. Özellikle "ortak çalışma alanları" (Shared Projected Workspace) projektör olarak kullanılabilecek bir bilgisayar, ofis ortamlarında geleceğin kullanışlı teknolojilerinden birisi olabilir. (daha&helliip;)
Bu teknoloji aslında yeni değil. Şimdilerde Samsung ve Google gibi teknoloji devleri kullanıyor. Apple da bu anlamda geri kalmak istemediği için kendi patentini aldı. Yüz algılama ve denetleme olarak adlandırılan teknoloji sayesinde ekrana bakan kişi tanımlanacak ve çeşitli yetkilendirmeler verilebilecek. (daha&helliip;)
Apple Macbook'ları çok daha kullanışlı hale getirmeye devam ediyor. Tüm bunları yaparken de özüne, yani hafiflik ve sadelik prensibini korumaya çalışıyor. Macbook Air'lere gelen yeni donanımsal özellikler bizleri memnun edecek. (daha&helliip;)
ABD Patent Ofisi Apple'ın Samsung'a karşı kullandığı kaydırma ile ilgili patentini geçersiz saydı. Apple'ın 1.05 milyar dolar tazminat kazandığı ve sonrasında yanlış hesaplama neticesinde 598 milyon dolara kadar inen patent ihlali davasında önemli yeni bir gelişme yaşandığı belirtildi. (daha&helliip;)
Apple'ın yeni patenti: Ekran kapalıyken parmak hareketleriyle cihazı kontrol edin iCihazlar'da bir sonraki şarkıya geçmek, geri sarmak gibi temel işlevleri yerine getirmek için ekranı açmak gerekiyor, en azından eğer kumandalı bir kulaklık kullanmıyorsak. Ancak Apple'ın son koruma altına aldığı patent ile iCihazların ekranı kapalıyken dahi, parmak hareketleriyle çeşitli kontrolü...
Apple, 2007’den bu yana savaşını verdiği multitouch dâhil tam 26 adet patentin daha sahibi oldu. Amerikan Patent kurulundan alınan patentlerin içerisinde iOS yakınlaştırma aracı, gürültü azaltma ve ürün paketleme gibi patentler de yer alıyor. (daha&helliip;)
Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre, “sim kartın cihaza kolayca takılıp çıkarılmasını” sağlayan sim kart çözümünün patenti Apple’a verildi. (daha&helliip;)
Sayfa başına git