"patent savaşları" ile Etiketlenen Konular

Apple, Samsung'la yaşadığı patent problemlerinde son alınan karara dayandırarak, şimdiye dek ABD'de satılan patent sorunlu tüm Samsung cihazların satışının yasaklanmasını istiyor. Çünkü bu şekilde nihayi bir çözüm elde etmiş olacaklarını öngörüyor. Kalıcı bir çözüm olması açısından bu konu üzerinde durulduğu gelen bilgiler arasında. (daha&helliip;)
Apple'a deplasman da fark etmedi. Patent davalarının bir yenisi de Güney Kore'de görüşülüyordu. Samsung kendi evinde oynama üstünlüğünü yakalmışken davada yine kaybeden taraf oldu. Kendi seyircisi önünde mağlup olan Samsung önümüzdeki maçlara bakacağız dedi. :) (daha&helliip;)
Samsung ve Apple arasındaki davalar görülüyor ve kimileri halen devam ediyor, kimileri de sonuca bağlanıyor. Bu hafta Apple ve Samsung'un vediği dava dilekçelerinden 2 tanesi daha reddedildi. Sanıyorum bu konuda mahkemeler de muzdaripler. Yakında mahkemeler bu konuda muzdaribiz diyerek greve çıkarlarsa şaşırmayacağız. :) (daha&helliip;)
Herkesin televizyonlarda sık sık karşımıza çıkmasından dolayı bildiği üzere Apple, üretimini yaptığı ürünlerde sık sık rakipleriyle patentler sebebiyle davalık olmuş, halen onlarca davası devam etmekte. Bunlar süredursun, 15 Kasım 2012 tarihinde ABD Patent ve Marka Ofisi’ne yeni bir patent için müracaat edildi. (daha&helliip;)
Apple’ın Samsung’a açtığı patent davalarını herkes bilir. Bu davalar, Samsung’un zor durumda kalmasına neden oluyor gibi görünse de, Samsung kaybettiği paraları ilginç bir yolla geri almanın peşine düştü bile. (daha&helliip;)
Geçtiğimiz aylarda Apple tarafından düzenlenen WWDC 2011 etkinliğinde iPhone 5 için piyasaya çıkış tarihi olarak kulislerde bu senenin eylül ayı (veya sonbahar içinde) konuşuluyordu. Adının bile henüz kesinlik arzetmediği ama büyük ihtimalle iPhone 5 olarak (iphone 4s bir diğer tahmin) piyasaya sürülecek ürün belki de piyasaya sürülüşü bir sene ileriye...
Sayfa başına git