Hatasız Samsung P1000 Gingerbread 2.3.3 Yükleme

Hatasız Samsung P1000 Gingerbread 2.3.3 Yükleme
5 Eylül 2011 tarihinde eklendi, 9.392 kez okundu.

Başlık size ilginç gelebilir ancak bir şekilde Android’e Samsung P1000 alarak bulaşınca haliyle mevcut Froyo sürümünü Gingerbread 2.3.3 sürümüne güncellemem gerekti. Tabi hemen Google’da kısa bir gezinti yapıp bu işlemi nasıl yapabileceğimi aramaya başladım, aramalarda 10 tane site gezdim ve hemen hemen hepsi kopyala yapıştır yapmış. Haklarını yemeyelim “alıntı” yazmayı da ihmal etmemişler ve alıntıladıkları sayfaya linklemişler. Tabi hal böyle olunca, asıl alıntılanan yerin hatalı ve eksik anlatımı sürekli olarak kopyalanmış ve benim gibi zorluk çeken arkadaşlar için bu duruma da tıpkı iOS gibi el atmak durumunda kaldım. Lafı dolandırmadan hatalı / eksik işlem nedeniyle eski verilerin silinememesi ve cihazda root olamama ile sonuçlanan bir durum söz konusu oluyor. Ancak yine de Gingerbread 2.3.3 yükleniyor. Şimdi size düzeltilmiş haliyle bu anlatımı yaparak benim gibi sorun yaşayanların yaşamamasını sağlayalım.

upgrade-galaxy-tab-p1000-to-android-2.3.jpg

İnternette rastladığım anlatımlarda bir detay gözden kaçırılıyor ki root olamama ve eski verilerin cihazda duruyor oluşu ile özellikle ikinci el cihaz alanlar Android Markete girmek isteyince cihazı aldıkları kişinin gmail hesabı ile girmesi gerektiğini görüyorlar. Buna bağlı olarak root olamamak da cabası. Aşağıda anlatımı yaparken bu eksikliği kırmızı yazı ile vurgulayarak anlatımı hazırlayanların da düzeltmesini sağlayabiliriz belki. Unutmadan, bir de bu işlemi yapmak için paylaşılan dosyalarda bir iki sitede virüs uyarı aldım ki virüslü dosya update edilmiş. iOS kadar tutucu ve sağlam bir yapı olmadığından farkedilmediği durumlarda Android tabiri caiz ise virüs manyağı olabilir. Bunu da düşünerek size tüm araç gereci tek dosyada toplayarak upload ettim ki yazımızın sonunda bu dosyaya erişebilirsiniz.

Şimdi Samsung P1000 cihazınıza Gingerbread 2.3.3 sürümünün nasıl kurulacağını hatasız bir şekilde anlatmaya başlayalım ki bu anlatımı kendi cihazımda birebir denedikten sonra yapıyorum tıpkı iOS hakkındaki anlatımlarım gibi;

Öncelikle, aşağıda yapacağınız tüm işlemlerden şahsınızın sorumlu olduğunu ve kişisel hatalarınızdan dolayı ortaya çıkabilecek sorunlardan sorumlu tutulamayacağımı belirtmeliyim. İyi okumama, dikkat etmeme gibi sebepler ile cihazınıza kalıcı hasar verebilirsiniz. O nedenle iki, üç kere yapacağınız adımları okuyun, sonra da adımları yaparken de ayrıca okuyarak gidin ki paranın kolay kazanılmadığını bilerek zarar yaşamanızı istemem açıkçası.

Hatasız Samsung P1000 Gingerbread 2.3.3 Yükleme

 1. Her şeyden önce cihazınızın tam dolu olmasına dikkat edin, eğer masaüstü bir cihazda işlem yapacaksanız cihazınızın elektrik kesilmelerine karşı ayrıca güç beslemesi olması yahut elektriklerin kesilmemesinin garanti olması gerekiyor. Bu nedenle işlemleri bir dizüstü cihazda yapmanız işlem sırasında yarım kalıp da cihazınızda kalıcı hasar oluşmamasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemler dahilinde hiç bir suretle kesinti olmaması gerekiyor.
 2. Yazımızın sonundaki rar’lı sıkıştırılmış dosyayı açtığınızda içinden bir çok dosya çıkacak ki bize lazım olan her şey orada mevcut olacak.
 3. Çıkardığımız dosyalar içinde “Odin3 v1.7.exe” isimli dosyayı yönetici olarak çalıştırın (win7) Bu uygulama cihazımıza firmware atma yani Gingerbread yükseltmesini yapacağımız uygulamadır.
 4. Uygulamada Re-Partition, Auto Reboot ve F.Reset Time isimli yanyana üç kutucuk göreceksiniz. Bu üç kutucuğunda işaretli olmasına dikkat edin. Ardından sağ tarafta az altta yer alan “PIT” yazan bir kısım göreceksiniz, burada “PIT” butonuna basın ve indirdiğimiz dosyalar içinde “gt-p1000_mr.pit” isimli dosyayı seçin.
 5. Onun da altında “PDA” kısmını göreceksiniz, butona tıklayalım ve indirdiğimiz dosyalar içinde yer alan “P1000XXJQ1_P1000XXJQ1_P1000XXJPZ_HOME.tar” isimli dosyayı seçin (yanındaki kutucuk mutlaka seçili olmalı) Şimdi uygulamamız bir kenarda açık halde dursun, diğer hazırlıklarımıza bakalım;
 6. Şimdi cihazının menüsünden Uygulamalar >> Ayarlar >> Uygulamalar >> Gelişim sekmesine girerek Usb hata ayıklama modu’nu aktif edin, zaten aktifse mesele yok.
 7. Şimdi cihazımızı Bootloader modu denilen duruma alacağız. Bunu yapmak için öncelikle cihazımızı kapatıyoruz ve kapandıktan sonra cihazımızın açma kapama düğmesi ile beraber aynı anda ses düğmesindeki ses kısma kısmına basıyoruz. (her ikisine birden) Kısa bir süre sonra sarı Android simgesinin olduğu bir ekran gelecek.
 8. Tekrar Odin uygulamamıza dönüyoruz ve cihazımızı USB kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. Farklı bir modda olan cihazımız takılınca bilgisayar bir sürücü yüklemek isteyebilecektir ki yüklesin, bitirsin. Şimdi Odin uygulamasında “ID:COM” kısmının sarı olduğunu görüyoruz ve com kısmında port numarasını görüyorsunuz.
 9. Artık her şey hazır 4 ve 5. adımdaki işlemleri bir daha kontrol edelim ki sağlam iş yapmış olalım. Her şey tamam ise artık uygulamadaki “Start” butonuna basalım. Şimdi hem Com kısmında hem de cihazda yükleme yapıldığına dair işaret çıkacak, demek ki doğru yoldayız. Sarı olan alanın yeşile dönmesi sonucu cihazımız otomatik olarak yeniden başlatacak ama dikkat cihazın açılış müziğini duyar duymaz cihazın Açma / Kapama düğmesine basılı tutarak kapanmasını sağlayın. Bu esnada ne USB kablosunu çıkarın ne de uygulamayı kapatmayın.
 10. Şimdi tekrar cihazımızın açma / kapama düğmesine ve ses kısma kısmına aynı anda basıp Android simgesinin olduğu Bootloader kısmına gelelim.
 11. Tekrar Odin uygulamasına dönüyoruz, şimdi uygulamada “Start” butonunun yanında “Reset” butonu görüyorsunuz, buna basalım ve işaretli olan, seçilmiş olan dosyaların sıfırlandığını görelim. Bu aşamada “Re-Partition” kutucuğunun kesinlikle seçili olmaması gerekiyor , Auto Reboot ve F.Reset Time ise seçili olsun.
 12. “PIT” kısmında herhangi bir işlem yapmayacağız bu kısım boş duruyor ama onun hemen altındaki “PDA” butonuna tekrar tıklıyoruz ve bu sefer indirdiğimiz dosyalar içinde “dbdata.tar” isimli dosyayı gösteriyoruz. Her şey hazır, “Start” butonuna basıyoruz ve bir önceki işlemden çok daha hızlı bir şekilde dosya cihazımıza yükleniyor. Dikkat, cihazımız yeniden başlayacak ve yine açılış müziğini duyduğunuzda başka bir ekran gelmeden açma / kapama düğmesine uzun süre basılı tutuyor ve cihazımızın kapanmasını sağlıyoruz. Burada ve yukarıda yazdığımız kırmızı ile seçili kısımlar anlatımlarda olmayan kısımlardır hemen üstteki en son kırmızı ile yazdığım kısım için anlatımlarda geçmediği gibi otomatik olarak yeniden başlayacak cihazın Recovery (onarım) moduna gireceğini yazıyorlar. Halbuki on kerede deneseniz cihaz bu moda girmeyecek ve cihazınız açılacak ve yazımızın girişinde izah ettiğimiz gibi eksik işlem yapılması sebebiyle bahsettiğimiz sorun yaşanacak.
 13. Neyse, cihazımız kapalı konumdaydı, yine anlatımlarda atlanan bir hususa daha geldik, cihazımızı sarı android simgesi olan ekrana alırken buraya kadar hep açma / kapama butonu ile ses kısma butonuna aynı anda basmıştık. Ama şimdi açma / kapama butonu ile beraber ses açma butonuna aynı anda basacağız. Uzunca bastıktan sonra siyah ekran ve alt kısımda bir kaç satır yazının olduğu ekranı gördüğünüz an elinizi tuşlardan çekin. Bundan sonra artık ekranımız Recovery mod durumunda olmuş olacak, bu kısıma geliş şekli de atlandığından ve buraya otomatik olarak gelineceğini yazanların da hatası bu.
 14. Şimdi ekranda sıralı olarak bir takım seçenekler gelecek, burada Wipe Data / Factory ve Wipe Cache işlem yapacağımız fonksiyonlar olacak. Bu satırlara inmek için ses açma kapama düğmesinden aşağı (kısma) kısımına basıldıkça inilebilir. İşte bu kısımlar önceki yüklemede varolan ve kalmış veri kırıntılarını silecek. Sırası ile Wipe Data / Factory üzerine gelip cihazımızın Home (ev simgesi) tuşuna bastığımızda kısa süreli bir işlem yapan cihazımız yine bir önceki ekrana dönecek. Şimdi de Wipe Cache üzerine gelip yine ev simgesi olan butonumuza tıklıyoruz ve bu verilerin de silinmesini sağlıyoruz. Yine bir önceki ekran geldiğinde bu sefer “Reboot” yazan satırın üzerindeyiz ve yine ev butonuna basıyoruz.
 15. Cihazımız açılıyor, artık açılış müziğinin keyfini çıkarabilir ve cihazımızın tamamen açılmasını bekleyebilirsiniz. Cihazımız açıldığında dil seçimi kısmı ile cihaz ayarları adımı başlayacak, “Türkçe” seçip yolumuza devam ediyoruz.
 16. Şimdi cihazımızda Ayarlar >> Uygulamalar >> kısmında yer alan Bilinmeyen Kaynaklar (Unknown Sources) kısmını gördüğünüzde bu kısımı aktif ediyoruz. Bu bize dış kaynaklardan yazılım kurmamıza izin verecek.
 17. Son adım olarak da internet tarayıcımızı açalım (Wifi bağlantısı ayarlarınızı yapmadıysanız yapalım ve bağlı olalım) ve adres satırına http://amip.tools-for.net/wiki/android/marketaccess adresini yazıp girelim. Burada yer alan uygulama olan “MarketAccess.apk” uygulamasını indirip kurulumunu yapalım.

İşte her şey bu kadar basit, şimdi biz de kaynak verirsek bu “Tatlı” anlatımın üzerine “Krema” koymuş kadar olacağız. Aşağıdaki video hem anlatımın kaynağıdır hem de anlatımın videolu halidir ki yukarıdaki adımları ve kırmızı ile belirlediğim kısımları buradan gördüm. İyi niyetle arkadaşların anlattığı diğer konuların hatası sadece bunlardı ve bunlar yapılmadığı için cihazda root olma yahut sıfırdan kurulum yaptığını sananlar eski verilerin, ayarların bir kısmının durduğunu görüp Android Market’e bağlanmaya çalıştığında sorun yaşağıdığı görülecek. Hatta benim gibi o anlatımların altına bu sorunu sormuş olan mağdur arkadaşların soruları da yanıtsız kalmış. Hatasız olarak Samsung Galaxy Tab P1000 cihazımıza Android Gingerbread 2.3.3 nasıl kurulur anlatımımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu arada dosyanın rar şifresi www.elmadoktoru.com’dur.

Not: Her şey yolunda ama MarketAccess uygulamasından tekrar root olmanız gerektiğini söyleyen bir uyarı alıyorsunuz, o zaman bir sebeple root olamadınız o halde;

 1. Odin programını tekrar açın ve yine Re-Partition kısmının seçili olmamasına dikkat edin. Ardından buradaki dosyayı (Hotfile.com kapatıldığı için linkler kaldırılmıştır) indirin ve PDA butonuna tıklayarak gösterin.
 2. Cihazımızın menüsünden Ayarlar >> Uygulamalar >> Gelişim kısmına girin ve USB hata ayıklama modunun aktif olduğuna emin olun.
 3. Cihazımızı kapatalım ve açma / kapama butonu ile ses kısma butonuna aynı anda basıp Bootloader moduna alalım.
 4. Odin programı hazırda bekliyordu “Start” butonu ile işlemi yürütelim.
 5. Cihaz otomatik açıldığında root işlemi mutlaka gerçekleşmiş olacaktır.

Samsung Galaxy Tab P1000 Gingerbread 2.3.3 Güncelleme Dosyaları [İNDİR] (Hotfile.com kapatıldığı için linkler kaldırılmıştır)

İlgili arkadaşlar http://www.samsung.com/hk_en/galaxytab_upgrade/gingerbread/ adresinden detaylı bilgi alabilir.

Etiketler:

Hatasız Samsung P1000 Gingerbread 2.3.3 Yükleme Konusuna 55 Yorum Yapıldı
 1. Kemal Sarigul dedi ki:

  Merhaba,

  Benim P1000 Cihazım telefon görüşmesini desteklemektedir. Bu güncellemeyi yaptığımda telefon desteğini kullanabilecek miyim? teşekkürler

 2. elmadoktoru dedi ki:

  Telefon ozelligi yazilimdan kaynakli degil ki cihazinizin donanimi buna uygun ve kullanmaya devam edersiniz tabi

 3. aleko dedi ki:

  aynen yaptım 1.seferde olmadı 1 file fail verdi o da gprs devre
  dışı kaldı. tekrar yaptım düzeldi.tşkr

 4. elmadoktoru dedi ki:

  Güle güle kullanın 🙂

 5. ruşenali dedi ki:

  programı indirdim rar dan açmadı pc üzerinden açmak istedim rar sifre istiyor. şifresi nedir acaba* teşekkürler.

 6. elmadoktoru dedi ki:

  Konuyu tam okumadınız ya da dikkatınızden kaçmış bakın yazıyor konuda rar şifresi

 7. sordesign dedi ki:

  Merhaba,
  p1000 için android 4 versiyonunu güncellemeyi tahminen ne zaman yapılabilecek.
  Buradan duyuracakmısınız.
  Ben sizin sayenizde p1000 cihazıma 2.3.3 yukledim.
  Teşekkür ederim.

 8. elmadoktoru dedi ki:

  Merhaba, elimde android cihaz olmadığından bu tip işlemleri şu anda yapamıyorum o sebeple sanıyorum böyle bir çalışmayı dediğiniz sürüm için yapamayacağım.

 9. fatih dedi ki:

  eline koluna ağzına sağlık. makine süper oldu.

 10. elmadoktoru dedi ki:

  Güle güle kullanın

 11. gokhan dedi ki:

  kolay gelsin. gigenbread ı yukledikten sonra androit market kurabiliyormuyuz?

 12. erhan dedi ki:

  Hepsini yaptim tek tek super oldu tsk herkese tevsiye ederim tablet uctu ancak bazi ufak olumsuzluklarda oldu ornegn surekli bluetooth baglantisi kopuyor 3g internete bazen girmiyor ac kapa yapmak gerekli ama yine de degdi

 13. elmadoktoru dedi ki:

  Valla ben kullanırken ve bu anlatımı hazırlarken hiç bu türden sorun yaşamadım ama bilemiyorum. Neyse güle güle kullanın.

 14. Alper dedi ki:

  hocam selamlar;
  http://www.youtube.com/watch?v=RtWdNqwAETs adresinde sizin de anlattığınız şekilde aynı işlemler yapılmış. Ek olarak sizin de dosya içinde verdiğiniz ama nedense bu yazıda kullanmadığınız CF-Root-TAB7_XX_OXA_JQ1-v3.3-CWM3RFS.tar dosyası ek olarak makineye yüklenmiş. yüklenmemiş hali ile de çalışıyor, ama super user ayarları ile ilgili bir kaç uygulama da geldi bununla beraber. Video yu da izlemekte fayda olacağı kanaatindeyim.

 15. elmadoktoru dedi ki:

  Tamamladığın için teşekkürler alper. Dediğin gibi bu şekilde kullanan bir çok arkadaşımız oldu ve bir şeylerin eksikliğini de duymadılar. Söylediğin ek işlem için videoya bakmak lazım olabilir düşüncesi ile eklediğinden teşekkürler.

 16. tamer dedi ki:

  yahu bu yukleme kac saat suruyor 5 saat oldu hala tamamlanmadi

 17. elmadoktoru dedi ki:

  Yorumlarda da görüleceği gibi saatlik bir işlem değil, sanıyorum bir şeyleri hatalı yapmışsınız…

 18. cancan dedi ki:

  kardesım helal olsun sana onca ınsan anlattı kac kere garantıye verdım telefonu ıcten anlatımından turu tesekkur edıyorum sana

 19. elmadoktoru dedi ki:

  Tesekkur ederim faydali olabiliyorsam ne mutlu…

 20. levent dedi ki:

  rar şifresini alabilirmiyiz

 21. elmadoktoru dedi ki:

  [quote name=”levent”]rar şifresini alabilirmiyiz[/quote]
  Konuyu okuduğunuza eminmisiniz 🙂

 22. hasan_serg dedi ki:

  iyi akşamlar dosyayı nasıl yönetici olarak çalıştıracağımı anlayamadım. şifre istiyor yardımcı olabilirmisin biraz daha açıklayıcı olursan sevinirim.

 23. elmadoktoru dedi ki:

  Windows 7 ve veya vista ise sağ tıklayıp yönteici olarak çalıştırma seçeneğini göreceksiniz. Şifre de konu da zaten yazıyor okumamışsınız sanıyorum, tüm adımlar harfiyen açıklandı başka neyi nasıl açıklayabilirim bilemiyorum, bu kadarı ile bir çok insanın yaptığını düşünürsek biraz dikkatle siz de yapacaksınız eminim. İşlemler esnasında dikkatli olmanızı tavsiye ederim…

 24. hasan_serg dedi ki:

  bendeki bilgisyar şirket bilgisayarı yönetici şifresi yok bende yönetici olarak çalıştıramıyorum sorun olurmu? yoksa başka pc de mi deneyeyim?

 25. elmadoktoru dedi ki:

  Bazı uygulamalar sistemi ilgilendirdiğinden yönetici olarak çalıştırmamak başarıya ulaşmakta sorun çıkarabilir o açıdan dedim. Sağlam olsun başka bir bilgisayarda deneyin

 26. mozsavran dedi ki:

  Mehmet bey merhaba,
  Anlatımınız doğrultusunda P1000 cihazımı 2.2 Froyo’dan 2.3.3 Gingerbread’e yükselttim.
  Arada ufak tefek donmalar ve takılmalar yaşasamda bunları çok dert etmiyorum çünkü yükseltmeden öncede benzer şeyler yaşayabiliyordum.
  Ancak beni asıl rahatsız eden ve acaba geri Froyo’ya mı dönsem diye düşündürtten konu Bluetooth bağlantı ile ilgili. Promlemim tam olarak şu, kurulan Bluetooth bağlantısı bir şekilde koptuktan sonra (öreneğin arabayla olan bağlantı aracı stop ettiğimde kopuyor) yeniden kurulma esnasında yada bir cihazla olan bağlantıdan bir başka cihazla bağlantıya geçmek istediğimde mevcut eşleşmeler kayboluyor ancak ayarlar menüsünde Bluetooth ayarlarına girip çıkınca geri geliyor. Belki kulağa keyde keder gibi gelebilir ama araçtaki telefon görüşmelerimde bana baya bir sıkıntı veriyor.
  Sizden sormak istediğim buna bir çözüm öneriniz var mı yoksa Froyo’ya geri mi döneyim; birde tabi nasıl geri dönebilirim? 🙂

 27. pijamatik dedi ki:

  ” Şimdi Odin uygulamasında “ID:COM” kısmının sarı olduğunu görüyoruz ve com kısmında port numarasını görüyorsunuz.”’

  Buraya gelene kadar olan tüm aşamalar tamam port numaralarını göremiyorum.

  Not: xp kullanıyorum …

  Ayrıca detaylı anlatım için teşekkür ederim.

 28. elmadoktoru dedi ki:

  Açıkçası ben yaptığımı adım adım yazdım ve buraya yazan çözen arkadaşlarda da bu çıktı bu durumda yapılanları gözden geçirip nerede eksik yaptıysanız telafi edebilirsiniz.

 29. Galaxy 13 dedi ki:

  Arkadaşlar kurulumu gerçekleştirdim 22.05.2012 saar 19:13 itibari ile fakat açıklamada geçen telefonun kendi kendine açılması durumu bende olması o yüzden telefonu açılış sesi gelmediği ve açılmaya çalışmadığı için açma – kapam düğmesine basmak zorunda kalmadım. Şu an itibari Gingerbeard kullanıyorum ve nasıl hızlandığını tahmin bile edemezsiniz. Çok Teşekkürler,,,,,,:)

 30. muratttttttttttttttt dedi ki:

  ‘ Şimdi Odin uygulamasında “ID:COM yazısı cıkmadı neden yardım 🙁

 31. kemalgul dedi ki:

  Anlatım için teşekkür ederim. Sorunsuz ve problemsiz olarak yükledim. cihaz inanılmaz hızlı şu anda. emeğiniz için teşekkür ederim.

 32. elmadoktoru dedi ki:

  Ben teşekkür ederim, güle güle kullanın

 33. murat Taşocak dedi ki:

  cok teşekkürler

 34. talha dedi ki:

  arkadaslar Gingerbread-Samsung-p1000.rar şifresi nedir?bulamadım.

 35. elmadoktoru dedi ki:

  Konunun tümünü okursanız zaten verilmiş…

 36. kemalreha dedi ki:

  beyler sabırsızlık diz boyu ama idare edin emeğe sonsuz saygıı 2senedir kullanıyorum tableti birkere bile root yapmadım bu ilk olucak umarım tuttururuz ilkinde gecenin bu saatinde yapıyorum artık tak etti canıma marketsizlik …

 37. kemalreha dedi ki:

  sen varya adamın dibisin bukadar iyi bir anlatımın üzerine teşekkürü borç bilirim …!eywallah kardesım …!

 38. Ahmet_ozger dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba bende işlemleri sırasıyla uyguladım bende ki cihaz sürekli hata veriyor çeşitli uygulamalar çalışmadı veya kapandı diye hata veriyor bu işlemi yaptıktan sonrada aynı şekilde problem devam etti windows gibi format işlemi yokmudur bunun

 39. Musor27 dedi ki:

  Arkadaşlar rar şifresi nedir. Bi Açıklama Bulamadım Şifreyle ilgili

 40. elmadoktoru dedi ki:

  O halde konuyu okumamışsınız yazının sonuna bakabilirsiniz

 41. Musor27 dedi ki:

  İyi gunler ben butun anlatilanlari yaptim 2.3.3 oldu en son bolumu ben wifi yerine hat takip paket veri kullanip yaptim market accessi bu sekilde yukledim ve bunu actigimda ayarlar bolumunde kaliyor.
  Root olmusmu yoksa olmamismi

 42. Musor27 dedi ki:

  Arkadaslar root islemi yaptim fakat ucretli programlari yukleyemiyorum. Nerden ve nasil yapmam gerekiyor. Yardiminiza ihtiyacim var

 43. hasanuzun dedi ki:

  tek kelime ile harika sorunsuz emeğine sağlık

 44. elmadoktoru dedi ki:

  Güle güle kullanın.

 45. Ramazan ÖZDEMİR dedi ki:

  üstat selamlar… Öncelikle bu tip bilgileri paylaştığınız için çok çok teşekkür ederim. Yazınızı okudum ve tek tek tüm işlemleri yaptım. P1000 cihazım sorunsuz bir şekilde 2.3.3 sürüme yükseldi. Ama önceden yüklediğim dosyalarım ve programların ayarlar halen duruyor olması beni çok şaşırttı. bu eski programların dosyalarını silmek için ne yapmak lazım gelir?
  saygılar.

 46. Ali Deniz dedi ki:

  merhaba bnm samsung galaxy p1000 tabletım var kapanınca açılmıyor ne yapmam gerek bı önerınız var mı yardımınız ıçn sımdıden tşkler

 47. Ali Deniz dedi ki:

  merhaba bnm samsung tablet p1000 var kapanınca açılmıyor ne yapmam gerek şimdiden tskler…

 48. paşa kızgit dedi ki:

  ACİİİL YARDIM ; benim galaxy p 1000 gsm model tab’ımı gingerbread sürümüne yükseltmek itedim ama ilk işlemden sonra yani ( odinde sarı çıktı sıkıntı yok,daha sonra “P1000XXJQ1_P1000XXJQ1_P1000XXJPZ_HOME.tar ı da yükledikten sonra starta bastım ama yaklaşık 20 dakıka bekledim , hiç bir hareketlenme olmadı bende USB den ayırdım tabı 🙁 Şimdi cihaz açılmıyor sadece telefon ve bilgisayar arası ikaz işareti veriyor.. ne yapabilirimö fikri olan varmı ?

 49. cüneyt dedi ki:

  rar açılışı isteniyor şifreyi alabilirmiyiz.teşekkürler

 50. sinirliayna dedi ki:

  rar şifresini alabilir miyiz, buldum teşekkürler

 51. acill bak dedi ki:

  Hocam samsung app güncelleme istiyor yap diom dönüyo ama sonuç yok

 52. efsane dedi ki:

  şifre yanlış diyor

 53. İpek dedi ki:

  Bu yuklemeye çok ihtiyacım var. Ancak hotfile kapatılmış. Dosyaları indirebileceğim yeni bir link verebilir misiniz?

  1. mehemmet dedi ki:

   Hotfile kapatıldığı için linkleri kaldırdık. İsterseniz samsung’un kendi sayfasından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
   http://www.samsung.com/hk_en/galaxytab_upgrade/gingerbread/

 54. nurettin dedi ki:

  bir zahmet linkleri yenileyebilirmisiniz lütfen

Sayfa başına git