iOS 6.1.3 ile Jailbreak Mümkün Mü?

iOS 6.1.3 ile Jailbreak Mümkün Mü?
29 Mart 2013 tarihinde eklendi, 963 kez okundu.

Apple Jailbreak işlemine karşını baştan beri koymuştu. Yeni yayımladığı güncelleme ile de bu tavrını netleştirmişti. iOS 6.1.3 güncellemesi ile iOS cihazlarında Jailbreak işlemi etkisiz Kılınmıştı. “p0sixninja” takma adlı bir kullanıcı yeni güncellemenin de Jailbreak gerçekleştirebilmek için açık bulundurduğunu duyurdu.

Jailbreak

Apple’ın Jailbreak işlemlerini güvenli bulmuyor. Bu işlemin cihazların stabilizesini bozduğu görüşünde. Ancak Jailbreak kullanıcılar tarafından oldukça fazla sevildi. Kullanıcılar bu işlemin iOS cihazlara özgürlük getirdiğini düşünüp Jeilbreak işleminden vazgeçmiyor. Android sistemlerde olduğu gibi bir kişiselleştirme imkânı tanıyan Jailbreak, iOS 6.1.3 sürümü ile kısa bir kesintiye uğrayacak gibi duruyor. Jailbreak işlemi için gerekli açıkları Apple, iOS 6.1.3 sürümü ile kapamıştı. Bu işlemin yapılması için gerekli olan 6 önemli açıktan 4’ü açıklamalara gore kapatılmış. Dev Team’den hatırlayacağınız kullanıcı “p0sixninja”, iOS 6.1.3’te hala Jailbreak için açık bululunduğunu ve bunun üzerinde çalışmak için zamana ihtiyaç olduğunu belirtti.

Apple planlarına bakılırsa iOS 7 sürümü Ekim ayında once gelmeyecek gibi duruyor. Sanırım “p0sixninja” Jailbreak’i iOS 6.1.3’te çalıştırmak için yeterli zaman bulacak. Bakaım iOS 7 sürümünden once açıkları verecek mi?  Gelişmeleri sanırım tüm Jailbreak seven kullanıcılar merakla bekleyecek.

Etiketler:

iOS 6.1.3 ile Jailbreak Mümkün Mü? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Mürsel dedi ki:

    İlk yazılımı bana göre çok iyiydi.bazı mühendisler kendilerini şirkete şirin göstermek için ha bire yazılım güncellemeleri önüne koymuşlar ayıp ya benim tümtelefonlarım silindi.ilk yazılımı çok iyiydi jailbreak dahi çalıştırıyordu.tüketicilerle dalgamı geçiyorlar. İphone 4s çok beyenmiştim.bu yazılım güncellemelerinden dolayı jailbreak kullanamıyorum.ilk yazılımı geri getirilmesini istiyorum.ilk yazılımı geri getirilmezse kim fikrimi iPhone hakkında sorsa aman iPhone tavsiye etmem.saygılar

  2. Abbas dedi ki:

    Nasıl kurulur

  3. georgiaa dedi ki:

    iphone beyenmeyen kullanmasin

Sayfa başına git