iOS 6 ve iPhone 5 Jailbreak Geliyor

iOS 6 ve iPhone 5 Jailbreak Geliyor
7 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 628 kez okundu.

iOS 6 ve iPhone 5 kullanıcılarının gelecek olan jailbreak’ı sabırsızlıkla beklediklerini biliyoruz. Peki jailbreak ne aşamada? Aldığımız bir haber, jailbreak’ta mutlu sona yaklaşıldığını söylüyor.

ios6-jailbreak

iOS hackerlarından Planetbeing tarafından Reddit sayfasında yapılan açıklamada, iPhone 5 ve iOS 6 için untethered jailbreakın kısa sürede kullanıcılara ulaşacağının sinyali verildi. Jailbreak’ın yakın zamanda çıkacağına dair bir çok mesaj dolaşıyor olsa da, ünlü jailbreak hackerı bir süre daha beklememiz gerektiğini belirtti.

Farklı bir deyişle, üstadların işi kökünden hallederek “tamam, artık hazır” açıklamasını yapmalarını beklememiz gerekiyor.

Reddit sayfasından yapılan açıklama şu şekilde:

Evet, Planetbeing iOS 6.0.2 iPhone 5 cihazı jailbreak yapmayı başardı ve bu cihaz untethered jailbreaka sahip.

Peki madem jailbreak hazır, biz neden bekliyoruz şeklinde bir soru sormanız muhtemel. Cevabı basit, test edecekler ve bu bir süre daha beklememizi gerektirecek.

Yapılan açıklamanın devamı da bunu kanıtlar nitelikte:

Yayınlamamızın iki sebebi var. İlki, yspılsn bir hata istenmeyen sonuçlar doğurabilir, bizim de kendimizi korumamız gerek ve yardım gereken durumlarda direk müdahale şansımız olmalı. İkincisi ise iOS 6.1 çok yakında gelecek ve onun büyük bir kısmını hacklemek kolay, kapatacakları açıklar onun da kırılamayacağı anlamına gelmiyor.

Eğer bize soracak olursanız, iOS 6’nın çıkmasını bekleyip jailbreaka kavuşmak çok mantıklı. Buradan çıkaracağımız tek ders var; o da biraz daha sabretmemiz gerekiyor.

Etiketler:

iOS 6 ve iPhone 5 Jailbreak Geliyor Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Dogukan dedi ki:

  İphone 4S icinde gecerli dimi bu jailbreak

 2. kursad dedi ki:

  Hani bir Kadir İnanır Tiradı vardır ya çok meşhur olan
  “YALAN SÖYLÜYORSUNUZ YALAAAAAANNNN”

 3. Ahmet kaymak dedi ki:

  Güya 22 aralıkta yayınlanacaktı palavra bence jb siz telefona alıştırın kendinizi iphone bunu engelledi asla gelmeyecek

 4. Efsane_tolga dedi ki:

  Yalan tabi ben geçenlerde yüklettirdm hemde full jailbreak

 5. sasa dedi ki:

  beleş mezar olsa gireceksiniz amq sizde bişeyler yapında görelim adamlar yıllardır jb yapıor kullanıyorsunuz siz ne yaptınız da konuşuyorsunuz yalan malan diyorsunuz salaklar

Sayfa başına git