iPad 3’ün Ayak Sesleri Sıklaşmaya Başladı

iPad 3’ün Ayak Sesleri Sıklaşmaya Başladı
8 Ocak 2012 tarihinde eklendi, 667 kez okundu.

Uzak doğunun önemli haber kaynaklarından olan Digitimes tedarik zinciri içerisinde yer alan firmalardan elde ettiği bilgileri sıklıkla sitelerine yansıtıyor. Bu haberlerden bir tanesi de Apple‘ın yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığı iPad 3 ve olası lansmanının yapılacağı zamanı konusunda oldu. Digitimes’a göre iPad 3‘ün önümüzdeki mart ayında piyasaya sunulabileceğini iddia ediyor. Beklenen iPad 3‘ün olası bazı özelliklerinin de sıralandığı haberde, 1,536×2,048 çözünürlüklü QXGA HD ekrana sahip ve pil ömrü açısından da daha uzun bir ömür sunacağı düşünülen yeni bir batarya ile geleceği konu ediliyor.

iPad 3

Belki de çoğu insan için ara bir cihaz olarak değerlendirilebilecek olan iPad 3 sonrasında gelecek olan iPad 4 ile çok daha farklı donanımı ve entegre uygulamaları ile 2012’nin yıldızı olabileceği dile getiriliyor. iPhone 4 sonrası iPhone 5 beklentilerini bir nevi hayal kırıklığına uğratan Apple şimdi de iPad 2 sonrası beklenen iPad 3 ile konfigürasyon açısından kullanıcılar üzerinde aynı etkiyi yaşatabileceği düşünülüyor.

Apple’ın özellikle iOS ürünleri ve konularını uzun süre takip eden bir blog olarak kendi fikrimiz ise iPad 3’ün en erken 2012 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacağı ve denilenin aksine iPad 2’nin üzerine çok daha fazla şeyin katılarak sunulacak versiyonu olacağı fikrindeyiz. iPad 4 için ise konuşmanın ve fikir yürütmek için çok daha erken olduğu düşüncesindeyiz.

Etiketler:

iPad 3’ün Ayak Sesleri Sıklaşmaya Başladı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Huseyin dedi ki:

  Selamlar.. Lutfen cevap verin
  İphone 4s sahibiyim. Surekli ag kayboldu sorunu yasiyorum. Ayrica 3g de surekli kalamiyorum ayni soruna binaen. Saniyelik olarak surekli ag kayboldu ag kayboldu uyari ekrani. Edge 3g gecisleri. Yada hucresel kapali iken bile sanki surekli kendi kendine ucak moduna alip cikiyormus gibi gidip gidip geliyor. Nedir nedendir benden baska bir iki kiside de gordum

 2. Huseyin dedi ki:

  Ülkemizde maalesef 3G ağı henüz tam anlamıyla tamamlanmış değil. 3G özellikli baz istasyonları her yerde yok. Bu durumlarda 3G bağlantınız açıksa ve 3G desteklemeyen bir baz istasyonuna bağlanırsanız telefonunuz EDGE özelliğine geçiyor otomatik olarak fakat sorun tam bu esnada başlıyor. 3G baz istasyonundan uzaklaştıkça sinyaliniz azalıyor ve 3G bağlantınız EDGE’e dönerken 3-5 saniyeliğine şebeke sinyaliniz de gidiyor. Diyelim ki Beşiktaş’tan Sarıyer’e yolculuk yapıyorsunuz. Bu yolculuk sırasında telefonunuz bir 3G bir EDGE, bir 3G bir EDGE. Tam bu esnada sizi arayan insanlara da telefonunuz kapalıymış gibi görünecek çünkü o esnada telefon hattınız da çekmiyor olacak. Eskiden 3G’yi kapatmak mümkündü fakat iPhone 4S ile bu özelliği kapatmak mümkün değil. Maalesef 4S kullanıcıları bu duruma mahkumlar.

 3. elmadoktoru dedi ki:

  Hüseyin öncelikle ilk sorunda bulunduğun bölge ile alakalı çekim ve 3g destekleme probleme yaşıyor olabilirsin. Diğer son yorumunda da açıkladığın gibi 4S’de hücresel veriyi kapatmanın dışında 3G kapatma özelliği gelmemiş.

Sayfa başına git