Rehberi, Notları, Smsleri Bilgisayarınıza Kopyalayın

Rehberi, Notları, Smsleri Bilgisayarınıza Kopyalayın
28 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.053 kez okundu.

Son iOS 5 ile birlikte iCihazınızı her ne kadar iCloud üzerinden yedekleme imkanı bulunsa da, birçok kişi, rehberini, mesajlarını veya notlarını bilgisayarında saklayıp muhafaza etmek isteyebilir.

iphone rehber, mesaj, not yedekleme

Rehberinizi, notlarınızı ve mesajlarınızı bilgisayarınıza yedeklemek için öncelikle sistem dosyalarına erişmek için bir programa ihtiyacınız var.

Eğer Windows kullanıcısıysanız, iFunbox, iPhone Browser gibi bir program, mac kullanıcısıysanız DiskAid gibi bir program işinizi görecektir. Telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra;

 1. SMS’lerinize ulaşmak için:  /var/mobile/Library/SMS klasörünü bulun“sms.db” dosyasını bilgisayarınıza kopyalayın. Telefonunuza restore yaptığınızda veya farklı bir cihaz kullanmaya başladığınızda aynı dosyayı aynı klasöre atarak eski SMS’lerinize ulaşabilirsiniz.
 2. Rehberinize Ulaşmak İçin: /var/mobile/Library/AddressBook klasörüAddressBook.sqlitedb” ve “AddressBookImages.sqlitedb” dosyaları kişilerinize ulaşmak için işinizi görecektir.
 3. Notlarınıza Ulaşmak İçin: /var/mobile/Library/Notes bölümüNotes.idx ve “Notes.sqlite” dosyalarını yedekleyerek, notlarınızı güvenli bir şekilde bilgisayarınıza aktarmış olacaksınız.

Etiketler:

Rehberi, Notları, Smsleri Bilgisayarınıza Kopyalayın Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Okuyucu dedi ki:

  Teşekkürler, işime yaradı (iTools da kullanabilirsiniz.)

 2. ayhan dedi ki:

  ios 4.3.3 kullanıyordum. dediğiniz gibi yedekleri aldım. sonra ios 7 kurdum ve yedeklerimi yükledim. ancak sadece notlar geldi. address defterim ve sms ler gözükmüyor. yanlış yaptığım birşeymi var? yardımcı olurmusunuz
  teşekkürler

  1. ahmet dedi ki:

   aynı sorun bende de oldu? smsler ve rehberim gelmedi?

Sayfa başına git